10 děsivých nemocí, které můžete od mazlíčka dostat

1) Jednoznačně mě jako první napadnou blechy. Jsou to nepříjemná stvoření, která nás dokáží pěkně pozlobit a zbavit se jich není příliš snadný úkol. Celou domácnost musíme vydenzifikovat a zbavit se všech prostěradel, která můžeme vyvařit a doufat, že tak se těch malých potvůrek zbavíme. Rozhodně nesmíme zapomenout ani na vykoupání našich mazlíčků, abychom se blech zbavili úplně a často je kontrolovat pro lepší prevenci

2) Jako druhá mě napadla toxoplazmóza, kterou můžeme dostat od koček. Pamatuji si, že kamarád na to vypracoval seminární práci na střední škole a velmi mě to zaujalo. Jak jednoduché je se touto nemocí nakazit. Stačí obyčejné mazlení s naší kočkou pokud je ovšem infikovaná

3) Vši. Jedinci, kterých se bojí každá malá holčička s dlouhými vlásky. Projevují se svěděním a jdou viditelné jako malé hnědé tečky. Do vlasů kladou svá vajíčka tzv. hnidy. Nejlépe se vši odtsraňují stříháním. Dnes existuji i kvalitní šampóny, které zabírají.

4) Škrkavky. To člověk ani neví jak a už mu není nejlíp a zajde si k lékaři, kde mu oznámí, že chytil škrkavky od svého pejska. Nepříjemná záležitost, kterou bych nikomu nepřála

5)Klíšťata. Ta známe snad všichni a víme, jak moc jsou nebezpečná. Nedoporučuju chodit jen tak na lehko do lesa, kde je jejich výskyt největší.

6) Také můžeme chytnou tělový svrab díky našemu oblíbenému mazlení s mazlíčky. Můžeme to chytnout i přes oblečení a jeho léčení je celkem problematické ale léčitelné. Nemusíte se ničeho bát. Doktoři vždy pomůžou a svrab je již dlouho známý.

7) Plísňová onemocnění jsou taktéž velmi nepříjemná. Tady je důležité dbát na svou hygienu a opakovaně a pokud možno co nejčastěji čistit poštižená místa lékém nebo přípravkem, kterou nám předepsal lékař. Vždy u každého takového problému vyhledejte lékaře.

8) Musíme si taky dávat pozor na to, aby nás pes či kočka zbytečně neolizovali. Na jejich bakterie nemusíme reagovat pozitivně a může nám vzniknout pořádny ekzém.

9) Od našich mazlíčků můžeme taky dostat alergickou reakci kvůli jejich alergenům obsaženou v kůži.

10) S mazlíčky to příliš nesouvisí ale obrovksý pozor si musíme dávat na komáry, které mohou přenášet nemoc ZIKA.