Alergie na zvířata? Nemějte obavy

Rýma, zánět očních spojivek, ekzém, astma, kašel, bolest hlavy, pocit únavy, potíže se spánkem. Tohle všechno jsou možné příznaky alergie na zvířata. Nejčastějšími mazlíčky, na které máme alergii jsou kočky a psi. Proč? Přicházíme s něma nejvíce do styku.

Pet AllergiesPokud má člověk alergii na jakékoli zvíře, dnes se dá snadno najít řešení. Stačí zajít k lékaři alergologovi a poradit se. Leckdy stačí jen užívat prášky nebo chodit na injekce a problém je vyřešen. Co když odmítáme toto podstoupit? To je naprosto pochopitelné.

Vědci spolu s chovately zvířat se snažili najít řešení. A našli. Jedná se o tzv. bezsrsté zvířata. Ano, někteří lidé mohou tvrdit, že to ubere na kráse. Člověk nemusí mít vždy šanci si vybrat mezi několika druhy. Jestliže zvířata opravdu miluje a má jakousi alergii, nemá víceméně na výběr.

Milovníci koček si také příjdou na své. Tento druh kočky se jmenuje Sfinx. Vypadá jako holátko. Bez srsti, velké a vykulené oči a delší špičaté uši patří mezi typické znaky této rasy. Mezi lidmi je velice známá a oblíbená. Jednu dobu bylo trendem mít doma tuto kočku. Dnes je v povědomí široké veřejnosti, aniž by věděla, jak se tato rasa jmenuje.

Může se ale také stát, že se naše alergie projeví v situaci, když již máme doma nějaké zvíře. Máme k němu vztah a nechceme se zvířete zbavit. Jaké je teda řešení? Nabízí se hned několik možností. Můžeme zvíře darovat svým příbuzným a chodit jej navštěvovat. Dále si můžeme pořídit tzv. čističku vzduchu, která pohltí alergeny. Tento druh alergenů je velmi lehký a není těžké se jej zbavit. Koupání zvířete ve speciálním šampónu je také řešení. Odstraní se šupinky kůže společně s alergeny, které nám jsou nepříjemné a vyvolávají alergickou reakci. Podstatné je, abychom tuto koupel pravidelně opakovali. Udržování čistoty v domácnosti by mělo být samozřejmostí u každého alergika. Měli bychom se vyhnout tzv. lapačům prachu. Zařazujeme mezi ně všechny koberce, deky, přehozy, závěsy apod. Byt by měl být snadno omyvatelný.

Sami se taky musíme přizpůsobit lidem, kteří jsou alergičtí na zvířata a zbytečně je nevystavovat žádnému riziku. Stačí dodržování několika pravidel a žádné potíže nemusí nastat.