Cestování s mazlíčky- perfektní průvodce

Cestování se zvířecím kamarádem na kratší i delší vzdálenosti by mělo být pokud možno co nepříjemnější pro oba tvory i jejich okolí. Co radí průvodce pro perfektní cestováním s mazlíčky?

První rada zní – dobře se na cestu připravit a nic neuspěchat. Je dobře známo, že zvířata snášejí cestování různě – a tím víc to platí, pokud nejsou na cestování zvyklá. Je dobré začínat v malém a postupně se dostávat dál a dál.

Podmínky pro přepravu zvířat

Především je třeba zjistit, jaké jsou podmínky pro přepravu zvířat a jejich pobyt na daném místě – může se totiž jednoduše stát, že cesta nebude povolena a je po cestování. Například na Kypru je třeba zvíře držet nejdříve až 6 měsíců v karanténě. Zhola nemožné. Mnohdy je nutné přizpůsobit cílovou destinaci reálným možnostem. V první řadě jde totiž o zvíře, neboť je bezbranné a nemůže si samo pomoci v případě nutnosti.

Milovníci kasin zapláčou

V dnešní době kočičích kaváren a hotelů kde jsou zvířecí mazlíčci vítáni je nasnadě trend, který se celosvětově rozšiřuje – jsou to podniky vstřícné ke psům a kočkám. Není divu – mnoho lidí se raději omezí v cestování, protože jejich miláček není na daném místě vítán. Hotely a další podniky tak přicházejí o klientelu. A právě tam kde chybí nabídka se objevují první vlaštovky podniků přátelských k domácím mazlíčkům. A ačkoliv se počet takových podniků každoročně zvyšuje, milovníci kasin se stále musí omezovat a volit raději Mummys Gold Kasino, které funguje i na lavičce, zatímco se pejsek venčí a věnuje se svým psím záležitostem. Snad možná v Las Vegas a dalších městech hříchu se již majitelé kasin zamýšlejí nad tím, jak vyrobit první výherní automat pro psy. No nebylo by to úžasné? Konec konců, chytré hračky už existují.

Jedno pravidlo za všechny

Vše si předem připravit. Pravidlo, se kterým bude cestování s mazlíčky hračka.