Jak adoptovat mazlíčka

Adoptováním můžeme zachránít danému zvířeti život. Zoologické zahrady nemají dostatek finanční prostředků na to, aby dokázali pokrýt veškeré náklady na každého obyvatele zoo. Proto dávají veřejnosti možnost adopotovat si zvíře dle vlastního výběru. Člověk si vybere zvíře a pravidelně posílá určitou finanční částku. Tyto peníze se dávají na potravu, veterinární péči a další nutné náklady spojené s životem adoptovaného zvířete.

Někdy může být situace až tak kritická, že se vyhlásí veřejná sbírka. Jedná se o akci, kde se veškeré vydělané peníze pošlou danému zvířeti. Toto však funguje i u lidí a takovýchto sbírek se pořádá obrovské množství. Všichni účastníci akce dělají práci zadarmo a nevyžadují žádnou finanční odměnu.

Nejen zoologické zahrady nabízejí adopci zvířat, ale také různé záchranné stanice nebo neziskové organizace. Na svých webových stránkách napíšou veškeré informace k tomu potřebné a v případě jakýchkoli dotazů se můžeme na ně kdykoli obrátit.

Nemusíme se bát, že by se naše peníze nedostaly přímo tam, kde jsou potřeba. Jsou zde různá ochranná opatření. Pokud chceme zvíře navštívit, tak ani tohle není žádný problém. Zcela jistě nás zaměstnanci nepustí přímo do klece nebo voliéry. To hlavně kvůli naší bezpečnosti. Také si můžeme zažádat o výpis, kde můžeme vidět, kolik peněz a na co byly použity.

U nás, v České republice, je nepřeberné množství nabídek k adopci zvířat. Snad každá zoo dává tuto možnost, jelikož náklady na údržbu celé zoo jsou velmi vysoké a hlavně v zimě, kdy je návštěvnost nulová, a tak mají velmi nízké příjmy a vysoké náklady, což je ekonomicky velmi těžko udržitelné.

Takže pokud soucítíte se zvířaty, které žijí každý den v klecích a máte nějaké ty peníze navíc, určitě se jim snažte pomoct. Ať už si vyberete jakýkoli druh zvířete a jakoukoli pomoc. Každý druh pomoci se velmi cení. Některým lidem to může přinášet i pocit naplnění a vidí v tom smysl života.

Tuto možnost nabízejí i rodiče dětem, které touží po nějakém mazlíčkovi, ale bohužel nemají dostatečný prostor nebo rodiče ví, že by se jejich dítě nedokázalo samo postarat o zvíře.