Jak pomoct vašemu mazlíčkovi trpící nadváhou zhubnout

Už to není jen náš problém týkající se lidí. Postupně to přechází na naše milované mazlíčky. Mluvíme tady o nadváze. Jakto, že už i mazlíčci?

Je to díky našemu životnímu stylu, který ovlivňuje i naše čtyřnohé kamarády. Pokud nám se nechce na procházku a obejdeme jednou dům kolem dokola, ani našemu mazlíčkovi to moc nepomůže. Příjdeme domů, unavení z práce a jediné na co se zmůžeme je otevřít ledničku a dát si něco dobrého. V tom za váma příletí a udělá ten smutný kukuč, jako by týden nejdl. Vy podlehnete a dáte mu kousek. A další a další a ještě jeden. Teď už vážně poslední. Ani se nenadějete, podívate se na sebe a pak na mazlíčka a pak zase na sebe a zjistíte, že je třeba něco dělat. Tolik jste vy ani váš mazlíček přibrat nemohli.

Začíná se pěkne od znova. Mazlíkovi budete dávat pravidelně stravu v přiměřených porcích a vy se taky budete hlídat. Už žádné dávání z našeho talíře. Mazlíček má své jídlo a my máme taky své. Začněte hned, jakmile to zjistíte. To je ta nejsprávnější chvíle kdy začít.

Rozvrhněte si celý den a zařaďte tam delší procházky s vaším mazlíčkem. Minimálně hodinu denně. Mazlíčka nechejte volně běhat po poli a vy se procházejte, případně můžete běhat s ním. Dejte tomu pár týdnů a uvidíte na sobě i mazlíčkovi změny. Za několik měsíců si toho všimne i vaše okolí. Budete mít z obou radost.

Zajděte pak s mazlíčkem i k veterináři, ať zkontroluje jeho zdravotní stav. Sami uvidíte, jak velkou bude mít pan veterinář radost. Mazlíček, který trpí obezitou hrozí mnoho zdravotních komplikací. Zleniví, bude se raději povalovat doma a bude bez energie. Takového mazlíčka jste si přece nepředstavovali. Máte ho mnohem více raději teď, kdy je plný života a má chuť si stále hrát.

Nesmíte zapomínat ani na sebe a pečovat o sebe. Máte jen jedno tělo a to už si s nikým nevyměníte. Byla by škoda si ho zničit svou leností. Pokud vám veterinář poradí nějaké doplňky stravy pro vašeho miláčka, určitě jej vyzkoušejte. Mohou mu jen pomoct a ne naopak.