Jak pomoct vašemu mazlíčkovi trpící nadváhou zhubnout

How to help your pet lose weight

Už to není jen náš problém týkající se lidí. Postupně to přechází na naše milované mazlíčky. Mluvíme tady o nadváze. Jakto, že už i mazlíčci?

Je to díky našemu životnímu stylu, který ovlivňuje i naše čtyřnohé kamarády. Pokud nám se nechce na procházku a obejdeme jednou dům kolem dokola, ani našemu mazlíčkovi to moc nepomůže. Příjdeme domů, unavení z práce a jediné na co se zmůžeme je otevřít ledničku a dát si něco dobrého. V tom za váma příletí a udělá ten smutný kukuč, jako by týden nejdl. Vy podlehnete a dáte mu kousek. A další a další a ještě jeden. Teď už vážně poslední. Ani se nenadějete, podívate se na sebe a pak na mazlíčka a pak zase na sebe a zjistíte, že je třeba něco dělat. Tolik jste vy ani váš mazlíček přibrat nemohli.

Začíná se pěkne od znova. Mazlíkovi budete dávat pravidelně stravu v přiměřených porcích a vy se taky budete hlídat. Už žádné dávání z našeho talíře. Mazlíček má své jídlo a my máme taky své. Začněte hned, jakmile to zjistíte. To je ta nejsprávnější chvíle kdy začít.

Rozvrhněte si celý den a zařaďte tam delší procházky s vaším mazlíčkem. Minimálně hodinu denně. Mazlíčka nechejte volně běhat po poli a vy se procházejte, případně můžete běhat s ním. Dejte tomu pár týdnů a uvidíte na sobě i mazlíčkovi změny. Za několik měsíců si toho všimne i vaše okolí. Budete mít z obou radost.

Zajděte pak s mazlíčkem i k veterináři, ať zkontroluje jeho zdravotní stav. Sami uvidíte, jak velkou bude mít pan veterinář radost. Mazlíček, který trpí obezitou hrozí mnoho zdravotních komplikací. Zleniví, bude se raději povalovat doma a bude bez energie. Takového mazlíčka jste si přece nepředstavovali. Máte ho mnohem více raději teď, kdy je plný života a má chuť si stále hrát.

Nesmíte zapomínat ani na sebe a pečovat o sebe. Máte jen jedno tělo a to už si s nikým nevyměníte. Byla by škoda si ho zničit svou leností. Pokud vám veterinář poradí nějaké doplňky stravy pro vašeho miláčka, určitě jej vyzkoušejte. Mohou mu jen pomoct a ne naopak.