Jak zabavit vašeho psího mazlíčka

Pes je nejlepším přítelem člověka a není vůbec neobvyklé, že s námi chodí doslova všude. Miluje, když může chytat kapky vody odlétající bokem během našeho sprchování, nemůže spustit oči z točícího se bubnu pračky a někdy dokonce se zájmem sleduje televizi jako by rozuměl, co tam říkají. Ne náhodou existuje psí televizní kanál, speciálně upravený pro zrak našich čtyřnohých přátel.

Speciálně upravená však může být i koupelna. Kolem psů se může občas točit celý život, především pak pokud si pejsek páníčka tzv. omotá kolem prstu. To není žádná výjimka, psí oči totiž dokážou zdánlivě nemožné – proto je toto rčení tak dobře známé.

Co dělat, když se potřebujeme věnovat sami sobě nebo práci, zatímco pejsek se motá po celém domě a nemá nudou do čeho píchnout? Řešením jsou hračky, které ho na nějakou tu chvíli zabaví.

Hry pro psy co dům dá

Asi nejsnadnější hrou je hledání. Je to jednoduché. Vezmete pamlsky, pejska na chvíli zavřete a dáte mu najevo, ať čeká. Poté po celém domě rozmístíte kousky pamlsků. Ze začátku je dobré najít jednoduchá místa a pamlsky neschovávat. Jakmile pejsek hru pochopí, obtížnost lze stupňovat.
Otevřete dveře a dejte povel hledej. Po několika hrách už pejsek bude sám vědět, co má dělat a to uvidíte ten šrumec. Pamlsky se později dají schovávat a dávat do různých obalů – od novin po PET lahev. Každá z těchto mikroher zvýší nejen obtížnost, ale také čas strávený hrou. Kdo by tomu nevěřil, se psem se dají hrát i skořápky a je to náramná zábava.

Pokud máte možnost do stropu navrtat skobu, udělejte tak, na skobu připevněte opravdu silný, tlustý provaz a na konec provazu tenisový míček s dírkou, aby do něj bylo možné vložit pamlsek. Je třeba mít míček v adekvátní výšce tak, aby to nebylo úplně jednoduché, ale také ne demotivující. Fyzika se už postará o zábavu sama. Je absolutně nutné, aby hračka nebyla “v provozu” během doby, kdy nemůžete mít pejska pod kontrolou. Bezpečnost je totiž nadevše.