Kolik mazlíčků je příliš?

Pejsek, kočička, křeček, králík a ještě papoušek? I tak to doma občas vypadá. Někdy stačí i jeden domácí mazlíček a už je oheň na střeše. Na tom si dokonce založili v Americe podnikání filmová studia, která produkují všemožné reality show na téma domácích mazlíčků. Asi všichni co sledují televizi ten pořad znají – dominantní pes si kolem prstu omotá celou rodinu a nezbývá, než na pomoc zavolat profesionála. Ten si zvíře vezme do parády a ukáže mu, kdo je hlavou smečky. Jakmile totiž zvířátko převezme otěže hlavy smečky, je zle. Jednoduše se nesmí stát, aby bylo zvíře dominantnější než ruka, která ho krmí. V tom případě je už jeden mazlíček příliš velké číslo a nedoporučuje se pokračovat, pokud se tento problém nevyřeší. Mnohdy stačí zvíře pochopit a osvojit si určitá základní doporučení a pravidla.

Hraje si celá rodina

Maximální počet mazlíčků v domácnosti se tedy liší na základě vstupních předpokladů – počínaje časem, přes kvalitní stravování až po “skladnost” a vzájemnou snášenlivost zvířecích kamarádů.

Kolikrát je těžké zabavit i jedno zvířátko, natožtak když je jich celý dům. Osobní zájmy pak často musí jít stranou a návštěva oblíbeného kasina se tak pro vášnivé hráče může stát opravdu vzácnou kratochvílí. Pak už nezbývá nic jiného, než si akorát stáhnout iphone Hrací Automaty a oddávat se své vášni v pohodlí domova, když to zvířecí smečka dovolí. A proč taky ne – člověk alespoň ušetří peníze a může za ně nakoupit zvířecí pamlsky a hračky, zatímco si zachová možnost zahrát si svoji oblíbenou hru.

Pokud člověk nemá na mazlíčky čas, neměl by si je ani pořizovat. Už jen smutný pohled pejska když jde páníček do práce dokáže mnoho lidí zlomit. Je to jednoduše smutné, nechat inteligentní zvířátko o samotě. Ne každý domácí mazlíček však vyžaduje tolik pozornosti, jako například Jack Russel Terriér.