Mazlíček není hračka pro děti

Kdo by to neznal. Dítě chce zvířátko. Vidělo ho u spolužáků? V televizi? A teď aby to člověk poslouchal. Nakonec to dopadne tak, že za vysvědčení vyrazíme do zverimexu a vybereme sem tam nějakého křečka, králíčka, želvu, rybičky..nebo se porozhlédneme v místním útulku po pejskovi či kočičce.

A tady to teprve začíná. Radost a štěstí však za chvíli vystřídá vystřízlivění. Křeček umře hlady, králíček se bude potácet v bobcích, rybičky zajdou na špinavou vodu. To je krutá realita. Mazlíček totiž není hračka a potřebuje naplnit své potřeby. Není to však zase tak jednoduché, a proto by se mělo začínat opatrně.

Zvířátko je přeci jen živý tvor a pořídit si jej je také závazek. Nicméně se to netýká pouze dětí. Existují i dospělí lidé, kteří si například pořídí koně jako doplněk svého životního stylu, aniž by si byli vědomi, co vlastně dělají. Nezřídka se pak stává, že kůň je zapomenut a v pronajatých stájích marně čeká na svého lidského kamaráda. Netrvá dlouho a kůň je v inzerátu na prodej. Vyhozené peníze? Ano, ale především zbytečný stres pro zvíře.

Jako hračka je lepší opravdová hračka

Možná si pamatujete hračku zvanou tamagoči. Bylo to virtuální zvířátko na přívěšku – takový malý kamarád, který se připomněl vždy, když něco potřeboval. Mnoho dětí tuto hračku milovalo a následně i nenávidělo. Ideální trenažér? Těžko – přeci jen to není živý tvor. Na druhou stranu, asi je lepší dítěti nejdříve pořídit hračku, kterou nic nebolí. Teprve až se vy sami rozhodnete přivítat do rodiny nového člena, je vhodné se porozhlédnout po zvířátku, o které se bude s radostí starat celá rodina. Není totiž nic horšího, než když si lidé starost i zvíře přehazují jako horký brambor.
Takový netradiční mazlíček dokáže zvednout sousedy ze židle. Představte si, že by vám po zahradě místo pejska běhal například lev. Lev na zahradě není žádná hračka!