Mít doma podivné zvíře

Kdykoli jsme byli ve styku s nějakým zvířetem, po chvíli jsme začali pozorovat na něm určité rysy v chování, které dělají mazlíčka jedinečným. A pokud vlastníme doma nějakého mazlíčka, máme k němu jedinečný vztah a dokážeme na něm pozorovat nejrůznější odlišnosti, které u ostatních mazlíčků našich přátel nevidíme.

Nejkrásnějším příkladem jsou kočky. Jsou vždy samy sebou a nedělají si s ničím starosti. Pokud chtějí něco udělat, tak to udělají. Ovšem když mají hlad, umí se pěkně lísat a za ten jejich pohled jste schopni udělat snad cokoli. Sama mám zkušenost s kocourem, který měl ve zvyku spát na křesle. Ze začátku mu bylo jedno, na kterém spí. Časem mu ale začalo dopoledne vadit slunce, které mu svítilo přímo do očí. Proto se rozhodl, že bude každé dopoledne spát na druhém křesle, které je otočeno zády ke slunci a on tak může spokojeně a nerušeně spát a odpoledne si to zase vyměnil. V létě, když byla neskutečná vedra se chodil ochlazovat do umyvade v koupelně. To ale dělá většina koček, které znám.

Podivné zvíře se může odlišovat i podle toho, jak vypadá. Lidé se jako malí učí, jak vypadá kočka, pes, kráva a další domácí zvířata a žijí v představě, že takhle doopravdy vypadají. Většina skutečně ano, ale vždy se najde nějaká výjimka.

Zvíře může mít geneticky danou vadu, se kterou by v přírodě nepřežil, ale v civilizaci je to zázrak přírody. Může jít o nedostatek pigmentace a zvíře je tak oproti ostatním celé bílé. Člověk by si myslel, že může mít i různé zdravotní potíže, pokud se takhle výrazně odlišuje, ale většinou je zvíře zdravé a je zcela v pořádku, jen se odlišuje barvou.

To může vést i k prospěchu majitele, pokud chce zvíře prodat. Svou jedinečnosti se zvyšuje cena a může růst i zájem ze strany kupujících. Dokonce se může zvýšit i zájem ze stran médií a televize bude chtít natočit o vašem mazlíčkovi reportáž. Pak se mohou najít jistí sponzoři a jestli má mazlík určité dispozice, můžete vyrazit na nejzajímavější výstavy. To už ale trochu začínám snít.