Nejlepší rodinný mazlíček

The best family petV dnešní době stačí chvíli hledat na internetu a hned nám vyjede několik set internetových stránek, na kterých si můžete právě toho svého mazlíčka vybrat. Na výběr máme neskutečné možností, že záleží jen na nás, jaký druh právě hledáme.-

Pro začátek bývá vhodný mazlíček menšího vzrůstu, kterého můžeme chovat v kleci. Typickým příkladem může být křeček, morče, zakrslý králík a další nespočet druhů zvířat podobného typu. Jednou za čas stačí vyčistit klec, dolévat misku s vodou a pravidelně zvíře krmit.

Co když jsme ale odhodlaní si rovnou pořídit zvíře většího vzrůstu? Dnes je možné mít za domácího mazlíčka snad každé zvíře. Největší zastoupení mají však psi a kočky, kteří nám dělají společnost již od dávné historie. Kočky byly uctívané za svou jedinečnost a královskou povahu. Málokterá kočka se dá vycvičit, jako pes. Oproti tomu nám pes byl vždy nápomocný a pro svůj jedinečný čich nám i dnes ulehčuje leckteré úkoly a můžeme ho brát v určitých profesích jako rovnoceného partnera.

Pokud nemáme z jakéhokoliv důvodu rádi typické domácí mazlíčky, můžeme si najít něco více exotického. Mám tím na mysli především hady a ještěry. Zakoupíme terárium, vybavíme ho potřebnými dekoracemi tak, aby se zvíře cítilo pokud možno v novém prostředí co nejlépe. Tato zvířata potřebuje zvláštní péči a věnovat jim dostatek pozornosti, aby nám neutekli z terária. Takových případů bylo již několik, kdy si majitel pořídil jedovaté zvíře, zapomněl správně zajistit terárium a neštěstí již bylo na světě. Ne vždy to musí dopadnout takhle katastrofálně. Jen je potřebat dávat mnohem větší pozor.

V neposlední řadě můžeme zmínit velmi zvláštní druhy domácích mazlíčků. Meze se nekladou a pokud máme se zvířetem dobrý vztah, proč ho nemít rovnou v bytě. Posledním trendem byla malá prasátka, která si můžete částečně vychovat. Chodíte s ním ven na procházky, kdy máte prasátko na vodítku jako psa. V bytě se s ním můžete pomazlit jako s jiným mazlíčkem. Berme prasátko jako náhradu za psa.

V konečné fázi záleží výběr mazlíčka jen na nás. Pokud si nevíme rady, je vhodné to probrat s blízkým okolím, kteří si s náma rádi o tomto tématu popovídají a rádi nám poradí.