Opravdu bláznivá fakta o mazlíčcích

Jsou věci, které by nás ve spojitosti s mazlíčky nikdy nenapadly. Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělají vaši mazlíčci, když jste zrovna v práci a nebo prostě nejste doma?

Je známo, že mladí psi rádi trhají vše, co jim příjde do cesty. Neřeší, jestli se jedná o novou kabelku Gucci nebo staré a smradlavé ponožky (ikdyž ty budou pro něj určitě pachově zajímavější). Jestliže máte vašeho psa venku, jistě rád hrabe. Různé díry, jako by tam někdy něco našel. Jeho čich je tak citlivý, že mu to nedá a hrabe hlava nehlava. Třeba tím aspoň vystraší krtky, kteří vám tam přestanou dělat kopečky.

Když kočka chytí myš, těsně před jejím úplným zabitím ji ještě velmi ráda potrápí a hraje si s ní. Od toho možná vzniklo přísloví: Hraje si s ním jako kočka s myší. Něco málo pravdy na tom bude. Kočka byla je a bude vždy velkou osobností a proto pokud bude chtít, vyleze na ten nejvyšší nábytek ve vašem bytě a bude se tam jen tak rozjímat. Udělá to třeba jen jednou. No není to opravdu zvláštní?

Přejděme k hlodavcům. Ti nejraději překusují všelijaké dráty a opravdu si v tom velice libují. Kabely na televizi, telefonní drát, internetové připojení. Nic z toho jim není cizí a velice rádi překousnou vše, co zvládnou. Okusování křesel nebo koberce řadí mezi svou rutinu, když se je hodláte pustit konečně ven, aby se taky trochu proběhli.

Všeobecně je známo, pokud kočku či psa něčím doopravdy naštvete, nechají vám pěkně překvapení v podobě bobku na tom nejvíce viditelném místě. Nejlépe ještě na nějakém světlém koberci aby byl vidět pěkný kontrast. Můžete se na ně zlobit jak chcete, ale zvířata si stejně vždycky myslí svoje a jinak to už nebude.

A co vy? Co je podle vás to nejvíce bláznivé chování, které jste u svých mazlíčků zažili?