Organické jídlo pro vašeho mazlíčka

Organické potraviny zažívají v posledních letech velké boom. Začínáme se starat o své zdraví a zajímá nás, jaký životní styl vedeme a co jíme. Když už sebe dokážeme přinutit jíst zdravě a nějakou chvíli nám to vydrží, začneme o tom přesvědčovat i ostatní.

Toho využili firmy, které se na dané potraviny specializují. Snaží se co nejvíce ovlivnit zákazníka, aby kupoval jejich výrobky. A jak toho nejlépe dosáhnout? Člověk má v povaze dělat radost i jiným, než jen sobě. A někdy člověk dělá radost jen ostatním a na sebe úplně zapomínát. Proto firmy začaly vyrábět organické jídlo i pro naše mazlíčky.

“Který majitel mazlíčka by nechtěl pro něj to nejlepší? Když můžu já jíst zdravě, proč by to nemohl udělat i můj mazlíček? Aspoň to bude někdo držet se mnou a nebudu se v tom cítit tak sám”. Tyhle otázky musí kolovat v hlavě mnoha lidem. A taky se podle toho zařídí. Nakoupí dané potraviny pro mazlíčky, na cenu příliš nehledí, je to přece zdravé a to je vždy o trochu dražší a pro sebe si bokem koupí čokoládovou tyčinku za odměnu, jak vše krásně vydrželi. I tohle se může stát. Ale doufejme, že jen ve výjimečných případech.

Dnešní normy na zvířeci potraviny jsou natolik přísné, že člověk ani neví, jestli organické potraviny pro mazlíčky jsou něčím odlišné. Důležité rozhodně bude porovnat složení obou výrobků a na základě toho se rozhodnout, zda je více propagovaný výrobek zdravější a tím opravdu výhodnější pro našeho mazlíčka.

Pokud se rozhodneme organické jídlo pro mazlíčka koupit, měli bychom sledovat jeho reakci. Zda mu chutná, či nikoli. To je totiž to nejdůležitější. Jestliže mazlíčkovi chutná a my jsme ochotni mu takové jídlo kupovat, máme vyhráno, ale jestli se otočí zády a jídla se ani nedotkne, budeme muset zůstat u předchozí značky nebo se pokusit jídlo postupně kombinovat a doufat, že ti mazlíček na novou stravu zvykne.

Vše bychom měli řešit s veterinárním lékařem, jestli má nějaké své zkušenosti a mohl by nám poradit případně jiné druhy stravy, které mají vše potřebné, aby byl náš mazlíček spokojený.