Potraviny, která jsou příliš velká pro vašeho mazlíčka

Když se podíváme na malého pejska jako je mops, čivava apod., tak nás napadne mu koupit v prodejně se zvířecími potravinami velkou kost jen v případě, pokud chceme mít zábavu a aby se s tím náš mazlíček tak trochu popral.

Nakupujeme- li stravu pro naše miláčky, musíme myslet také na to, kolik toho dokáží sami sníst, abychom zbytečně neplýtvali financemi a pak by ze zkažené zbytky musely vyhodit.

Rozumné je si vše předem pečlivě nastudovat a zjistit, kolik toho náš mazlíček sní a který typ krmiva mu vyhovuje.

Je škoda, abychom koupili velké granule pro malého psa, který je nedokáže ani pozřít. Nejlepší je se poradit přímo s prodejci v obchodě. V případě nákupu přes e-shop si musíme přečíst popis, který je u daného krmiva, aby později nedošlo k případným problémům a neuznané reklamaci.

Jestli si kupujeme malé štěňátko, o složení potravy bychom si měli promluvit s majiteli, kteří mají větší zkušenosti a ví, co je pro malé štěně nejlepší. V tomto případě se musíme připravit, že ze začátku to bude náročnější, než si štěně zvykne a dokáže se najíst samo aniž bychom museli dohlížet, zda všechno zvládá.

Jedná- li se o ptáky, zde taky musíme brát v úvahu jejich velikost a také velikost klece a všechny ostatní parametry, kterí s tím souvisí.

Není to lehká záležitost pořídit si mazlíčka. Každý chybujeme a proto je dobré se na vše předem velmi dobře připravit. Informací máme kolem sebe spousta. Stačí si najít trochu času a nastudovat si určité znalosti, aby náš budoucí mazlíček hned ze začátku nestrádal a abychom mu příchod do nového prostředí co nejvíce usnadnili.

Samozřejmě nesmíme kupovat potraviny, které jsou určeny pro lidi. Obsahují látky, které neprospívají zažívacímu traktu našim mazlíčkům a mohli bychom jim více uskodit, i když to myslíme dobře. Mazlíčci mají svůj druh stravy a to bychom také měli respektovat. Zvířata špatně tráví sůl a to má pak za následek jejich vysokou váhu a následné zdravotní potíže, kdy musíme vyhledat veterinárního lékaře.

Na závěr bych chtěla dodat, že nemůže nikdy zvířeti vyčítat, když se dostane do zdravotních problémů. Od toho jsme tady my.