Přečtěte si tohle dřív než se rozhodnete koupit mazlíčka

Jsme ochotni chodit s mazlíčkem na procházky? Mít ho v kleci? Kolik do něj jsme ochotni investovat? Dokážeme se o něj postarat? Máme dostatek volného času? To je minimum ze základních otázek, na které bychom si měli odpovědět. Pokud si jsme jisti, že tohle vše zvládneme, tak již “stačí” jen vybrat. Psi, kočky, ptáci, plazi, hmyz, hlodavci a mnoho dalších druhů zvířat.

Dále bychom taky měli zahrnout, zda my sami nebo naši spolubydlící/rodina netrpí alergií na zvířata. Tím pádem by bylo vše vyřešeno. Nemůžeme vystavovat nebezpečí své blízké. Jsou zde i určité způsoby, jak tento problém vyřešit, je však důležité vše probrat s daným člověkem, jaký má on sám na to názor a případně, zda jsme sami ochotni podstoupit toto riziko.

Neméně důležité také je, kde bydlíme a zda je vhodné vlastnit v takovém prostředí zvíře našeho výběru. Jestli bydlíme v rodinném domě, není problém pořídit si větší zvíře. Bydlíme- li v panelovém domě, není rozumné si pořizovat velkého psa nebo jiný druh zvířete, který potřebuje pohyb a velký prostor.

Zapomenout ani nemůžeme na charakteristickou povahu zvířete. Je agresivní? Energické? Mírumilovné k dětem? Odpovědi na tyto otázky můžeme snadno najít na internetu. Stačí projít některá fóra a hned budeme mít více jasno o tom, jaké zvíře si chceme pořidit.

Finance. Jeden z největších problémů dnešní doby. Kdo může sám o sobě říci, že má peníze na rozhazování? Pár takových se jich mezi náma najde, ale upřímně, moc ne. Tohle je jeden snad z nejdůležitějších bodů, kterému bychom měli věnovat velkou pozornost. Pokud jsme rádi, že s měsíčním platem výjdeme tak tak, a i přesto si plánujeme pořídit do domácnosti zvíře, musíme zjistit, které zvíře je nejméně finančně nákladné. Určitě nebudeme chtít ušlechtilé zvíře s původem nebo silně nemocné zvíře z útulku, kde je potřeba dávat velké finanční částky veterináři a platit za další potřebné věci, jako jsou léky.

A rozhodně nemůžeme zapomenout na náš volný čas.