Zábavná fakta o mazlíčcích

  • 1. Dle statistik americké asociace krmiv pro domácí mazlíčky, jen v USA majitele zvířátek ročně utrácí miliardy dolarů na potravu pro chlupaté členy rodiny. Konkrétně v roce 2015 tato částka dosáhla neuvěřitelných 60 miliard amerických dolarů! A to se bavíme pouze o Spojených státech. Výdaje na domácí mazlíčky se dají srovnat pouze s výdaji na hazard. Světová populace ročně utrácí v kasinech miliardy. Průměrná útrata se rapidně zvýšila za poslední desetiletí s růstem popularity online kasin. Statistiky však neberou v potaz jak vysoké částky se dají na online hracích automatech ipad Hrací Automaty vyhrát. Průměrná výhra v online kasinu může hravě pokryt roční náklady na domácí zvířátko.
  • 2. Kočky nemají ve zvyku mňoukat na sebe, tento komunikační nástroj je vyhrazen pouze pro lidi. Podle studie amerických vědců z roku 2003 kočky vydávají typický mňoukající zvuk jen ve přítomnosti svého majitele či jiných majitelů koček. Přičemž, dle tónu lze rozlišit, co od vás kočičí domácí mazlíček právě vyžaduje. Zda se, že jsme o krok blíž porozumění s našimi chlupatými kamarády.
  • 3. Dle statistických údajů Fondu ochrany zvířat ve světě žijí miliardy domácích mazlíčku, jelikož téměř 40% domácností vlastní nějaké zvířátko. Nejčastějšími druhy domácích mazlíčků jsou psi a kočky. Setkáte se však i s exotickými zvířaty typu hadů či pavouků.
  • 4. Na čtvrtém místě žebříčku popularity domácích zvířátek jsou papoušci. Například v Americe papouška vlastní 3% všech domácností. Některé druhy papoušků jsou tak hlasité, že dokážou produkovat stejné množství hluku jako siréna sanitky. Papoušci jsou krásnými ptáky, je však obtížné o ně pečovat, navíc mají rádi spoustu prostoru, není tak vhodné je držet v kleci.
  • 5. Výzkum ukazuje, že přes 80% majitelů koček jim dovoluje přespávat v jejich vlastní posteli. Což je vyšší než počet majitelů psů, kteří spí se svými mazlíčky. V případě psů je to jen 70%.